Wykonywanie przecisków pod drogami

Wykonując jakąkolwiek sieć, niezależnie czy wodociągową, czy gazową, czy telekomunikacyjną, to prędzej czy później napotkamy na różnego rodzaju przeszkody. Jedną z takich większych przeszkód jest istniejąca już na danym terenie infrastruktura drogowa. Nie możemy zniszczyć asfaltu, a musimy przejść na jego drugą stronę. Na szczęście technologia tak poszła do przodu, że i na to mamy rozwiązanie.

Jak wykonać przecisk?

przeciski kretPrzeprowadzenie sieci pod drogą nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie da się tego zrobić ręcznie bez uszkodzenia jezdni. Potrzebny jest specjalny sprzęt, który umożliwi nam wykonanie takiego otworu pod drogą, niezależnie od tego jak szeroka jest jezdnia. Przeciski kret są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim możemy wykonać przewiert pod drogą, torami, a nawet pod rzeką. Przed przystąpieniem do prac w terenie, musimy najpierw wykonać projekt tego jak ma przebiegać przecisk. Projekt jest konwertowany na dane numeryczne, które są wprowadzane do pamięci urządzenia, co pozwala na wykonanie przewiertu z dokładnością do kilku centymetrów. Tak duża dokładność sprawia, że bez obaw możemy wykonywać przewierty w miejscach, gdzie sieć uzbrojenia terenu jest dość gęsta, ponieważ jeśli projekt zostanie odpowiednio wykonany, to nie ma obaw o to, że coś zostanie uszkodzone. Jest to dość prosta technologia, ale niezwykle skuteczna. Z tego typu urządzeń korzysta się na całym świecie od wielu lat.

Koszt wykonania takiej usługi jest uzależniony od wielu czynników. Pod uwagę brana jest średnica, a także długość przecisku oraz jego głębokość. Właśnie dlatego, że jest tu tyle zmiennych, to każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Niemniej jednak jest to dość tania technologia, co przekłada się na jej bardzo dużą popularność.