Wytrzymałe folie termokurczliwe

Idąc na zakupy do sklepu spożywczego, zabawkowego, czy chemicznego, większość produktów, które kupujemy posiadają opakowania. Jedne są w pudełkach, workach, a inne w filiach ciasno przylegających do produktu znajdujących się w nich.

Wykorzystanie folii termokurczliwej

folie termokurczliweRynek i zasady bezpieczeństwa i higieny, wymagają, aby sprzedawane produkty posiadały opakowania. W zależności o rodzaju i przeznaczenia danego towaru, może on być zapakowany w odmienny sposób. Jednym z najpopularniejszych materiałów do pakowania są folie termokurczliwe, które możemy mieć na własny użytek w domu, lub są stosowane w przemyśle i handlu. Jest to rodzaj folii polietylenowej, która jest bezpieczna dla człowieka i środowiska, oraz może być stosowana w kontakcie z żywnością, produktami dla dzieci, czy artykułami gospodarstwa domowego. Jest ona sprzedawana w formie taśm, rolek, lub rękawów. Aby moc je wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem, trzeba posiadać specjalne urządzenie do zgrzewania. Pożądany produkt wsadza się do folii i szczelnie zamyka. Następnie wkłada się ją do urządzenia, które działa jak pewnego rodzaju praska, która likwiduje pęcherzyki powietrza i zgrzewa brzegi foli, tworząc zamknięte opakowanie bez dostępu powietrza. Jeżeli będziemy w niej przechowywać żywność, to wydłuża się jej termin zdatności do spożycia. W taki sposób są też pakowane zabawki, wyroby cukiernicze, chleb, czy kosmetyki. Folia termokurczliwa zabezpiecza produkt przed brudem, bakteriami i wilgocią. Posiada bardzo szerokie zastosowanie.

Folie możemy kupić w sklepach papierniczych, z artykułami gospodarczymi, albo w internecie. Firmy kupują je w dużych ilościach w hurtowniach, a indywidualni klienci na sztuki w punktach detalicznych. Najczęściej folia jest przeźroczysta i posiada kilkanaście metrów długości.