zakładanie ogrodów

Zakładanie ogrodów egzotycznych

Jestem ogrodnikiem i profesjonalnie zajmuję się ogrodami od samych podstaw. Mój klient ostatnio zażyczył sobie zakładanie ogrodów, co w sumie nie jest dla mnie żadną nowością, bo założyłem już tych ogrodów bardzo dużo. Nowe jest dla mnie jednak to, że on życzy sobie, aby były to ogrody egzotyczne.

Jakie ogrody mogę zakładać?

zakładanie ogrodówChciałem najpierw odrzucić w ogóle to zlecenie, bo są to rośliny, na których się w większości nie znam i będę musiał się sporo na ten temat nauczyć. Poza tym nie wiem czy w Trójmieście jest możliwe, aby znajdował się ogród egzotyczny i nie zmarniał po kilku dniach. Raczej przecież w Gdańsku nie ma co liczyć na tropikalne powietrze. Klient jednak się uparł, żebym to ja mu zrobił projektowanie ogrodów w Gdańsku. Postanowił zapłacić dwa razy tyle, jeżeli podejmę się próby. Ja mu tłumaczyłem, że zakładanie ogrodów na terenie Gdańska tego typu nie leży w moich kompetencjach, ale mówił, że słyszał o mnie dobre opinie i zapłaci mi podwójnie, bo widzi, że dobry ze mnie specjalista. Cóż było robić? Wytłumaczyłem, że takie zakładanie ogrodów może mi zająć dużo czasu. On nie protestował przeciwko temu. Miał dużo czasu i mu się nie spieszyło. Tłumaczył, że po prostu chce mieć ładny ogród w stylu egzotycznym. Mam się do tego przyłożyć jak umiem najlepiej. Jemu nie szkoda pieniędzy, ponieważ ma ich aż za dużo. Jeśli ogród utrzyma się dłużej to nawet mi jeszcze dopłaci. Na razie zapłacił za próbę. Zacząłem się zastanawiać, co to jest za człowiek. Pomyślałem, że nie warto z nim zadzierać, bo pewnie ma jakieś ogromne wpływy, skoro ma tyle kasy.

Postarałem się jak mogłem najlepiej i później byłem człowiekiem od zajęcia zwanego pielęgnacja ogrodów. Zatrudnił mnie dorywczo do dbania o te ogrody egzotyczne. Sporo się przy tym zleceniu o nich dowiedziałem, co stanowiło dodatkowy plus poza wszystkimi innymi.