Zastosowanie nowoczesnych akumulatorów

 

Przy wyborze akumulatora warto zasięgnąć opinii specjalistów w tej dziedzinie, ponieważ pomogą oni dobrać odpowiedni akumulator do danego urządzenia. Ogromne znaczenie ma tryb pracy urządzenia oraz potrzebna moc. Specjaliści doradzą jaki akumulator będzie najlepszy do wybranego urządzenia.

Jaki akumulator do wózka inwalidzkiego?

akumulatory do wózków inwalidzkichPolecane akumulatory do wózków inwalidzkich muszą być bezpieczne w użytkowaniu. Zazwyczaj są to akumulatory żelowe lub AGM. W akumulatorach tego typu elektrolit jest zagęszczony lub wchłonięty w specjalne włókna. Dzięki temu nie dochodzi do ryzyka wycieków elektrolitu i poparzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu akumulator odporny jest na wstrząsy oraz może być montowany pod różnymi kontami. Należy pamiętać, że akumulatory tego typu ładuje się specjalnymi ładowarkami, które nie doprowadzą do przeładowania. Przeładowanie może powodować zmniejszenie pojemności akumulatora, jego przegrzanie oraz nawet może doprowadzić do uszkodzenia. Nowoczesne ładowarki do akumulatorów żelowych mają również właściwości konserwujące, posiadają również czujnik, dzięki któremu energia nie jest dostarczana do w pełni naładowanego akumulatora. W wózkach inwalidzkich muszą zamontowane być akumulatory, które odporne są na głębokie wyładowania oraz pracę cykliczną. Dzięki zaawansowanym technologicznie akumulatorom możliwe są głębokie wyładowania sprzętu, bez utraty właściwości akumulatora. Podczas ładowania akumulatorów żelowych nie ma możliwości zatrucia się gazem.

W wózkach inwalidzkich, golfowych, łodziach oraz jachtach powszechnie używa się akumulatorów żelowych lub AGM. Są bardzo bezpieczne w użytkowaniu i zalecane są do urządzeń, które podlegają głębokim wyładowaniom. Dzięki hermetycznemu i bezpiecznemu opakowaniu nie dochodzi do rozlania elektrolitu.