Znalazłem solidny siłownik do bramy

Od kilku miesięcy oszczędzaliśmy z żoną na wymianę ogrodzenia oraz furtki i bramy na naszej działce. Obecny płot miał już swoje lata i nie opłacało się go co roku malować i naprawiać. Postawiliśmy na nowoczesny wygląd ogrodzenia. Przeglądając bramy oraz furtki różnych producentów mieliśmy sporą zagwozdkę, który model wybrać do naszego płotu.

Poszukiwania solidnych siłowników do bramy dwuskrzydłowej

solidne siłowniki do bram dwuskrzydłowychPo obejrzeniu kilkunastu różnych bram udało nam się wybrać najładniejszą, naszym zdaniem bramę dwuskrzydłową. W specyfikacji dowiedzieliśmy się, że waga jednego skrzydła jest znacznie większa od przeciętnej wagi innych bram. Musieliśmy znaleźć solidne siłowniki do bram dwuskrzydłowych, które poradzą sobie z wprawieniem masywnych skrzydeł w ruch. Z racji tego, że kompletnie nie znaliśmy się na tego typu urządzeniach, postanowiliśmy udać się do pobliskiego sklepu, który posiadał tego typu asortyment. Wyjaśniliśmy pracownikowi, jaką bramę zamówiliśmy i o jakiej mocy siłowników potrzebujemy. Ten zaprowadził nas na odpowiedni dział i przedstawił ofertę. Niektóre z siłowników, jak się dowiedzieliśmy byłyby w stanie pojedynczo wprawić w ruch oba skrzydła naszej bramy. Wskazał nam kilka modeli, które bez problemu powinny sobie poradzić. Dodatkowo, krótko opisał nam różnice między nimi takie jak czas gwarancji, maksymalna moc, czy waga samego siłownika. Jeden z nich był na sporej promocji, zdecydowaliśmy się na niego.

Z zapakowanymi siłownikami wróciliśmy do domu. Gdy przyjechała ekipa montażowa, z bramą dwuskrzydłową, siłowniki już na nich czekały. Cały proces instalacji bramy oraz siłowników przebiegł szybko i bez najmniejszych problemów. Gdy skrzydła bramy znalazły się we właściwym miejscu postanowiliśmy je sprawdzić. Siłowniki z łatwością otworzyły bramę.